מחנה קיץ סאמר סקול - עמוד הבית

חיפושדלג על חיפוש
  מאמרים סאמר סקול
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  סאמר סקול בחו"ל לעומת סאמר סקול בישראל

   הקיץ הוא הזמן לחוויות מיוחדות ויש הרבה מאוד הורים שמחפשים פעילות אטרקטיבית לילדיהם בתקופת החופש הגדול כמו סאמר סקול. תוכנית המשלבת לימודי אנגלית עם טיולים, חוגים, אטרקציות בלי סוף. יש תוכניות סאמר סקול בארץ ויש תוכניות סאמר סקול בחו"ל, כשקיימים הבדלים משמעותיים בין שתי התוכניות. לפניכם השוואה בין summer school בארץ ובין summer school באנגליה או ארה"ב.

  סאמר סקול בישראל
  סאמר סקול בארץ מתייחס למחנות קיץ משני סוגים: מחנה קיץ מקומי המתאים לילדים ובני נוער מישראל בלבד, שמתפקד כמו קיטנה לכל דבר אך כולל לינה ומחנה קיץ בינלאומי בארץ בו משתתפים חניכים מישראל וחניכים יהודיים מכל העולם שמגיעים לישראל לכבוד מחנה הקיץ. מחנות הקיץ הבינלאומיים בישראל מתקיימים לרוב באזורים תיירותיים לאורך חופי המדינה, חוף בית ינאי, מכמורת, בת גלים בכרמל. הפעילויות מגוונות וכוללות חוגי העשרה כמו שיט, גלישה, סדנאות בישול, צילום, מחנאות בשטח, טיולים בחיק הטבע, פעילויות גיבוש, זמן בבריכה ובים ועוד. לרוב מדברים במחנות אלה שתי שפות - אנגלית ועברית, אך היות והילדים לא לומדים באופן מסודר במחנה את השפה האנגלית יתכן שהם יחושו בנוח לשוחח בינם לבין עצמם בשפה העברית אלא אם כן ירצו להכיר ילדים מחו"ל ואז יאלצו לדבר בשפה האנגלית לפי רמת הידע האינדיווידואלית של כל אחד מהם.
  הייחוד של מחנה קיץ ישראלי בהשוואה לקיטנה רגילה הוא המפגש עם ילדים ובני נוער מרחבי העולם שמגיעים לישראל וכן העובדה שלנים מחוץ לבית. עם זאת, סאמר סקול בישראל לא כולל שיעורי אנגלית וקשה להשוות בין סטנדרט המתקנים המקומי לסטנדרט המתקנים במרכזי סאמר סקול בחו"ל. כמו כן, אומנם הילדים ובני הנוער חווים שינוי באווירה לעומת שהייה בבית או בסביבת מגוריהם, אך זה לא בעוצמה המשתווה לאווירה שהם יחוו בחו"ל.

  סאמר סקול בחו"ל

  סאמר סקול בחו"ל
  סאמר סקול בחו"ל כולל מחנות קיץ במקומות היפים ברחבי אנגליה הכפרית וביעדים אטרקטיביים בארה"ב כמו ניו יורק ובוסטון. סאמר סקול באנגליה או ארה"ב מתקיים בפנימיות, קולג'ים וקמפוסים יוקרתיים המצוידים במתקני פנאי ונופש איכותיים כמו בריכות שחייה, מגרשי ספורט, תיאטראות, קפיטריה ועוד. כמו כן, כוללים המחנות תוכנית טיולים מגוונת המשולבת בביקור במוזיאונים, פארקי שעשועים, יעדי תיירות מובילים וגולת הכותרת - מפגש עם ילדים ובני נוער, לאו דווקא יהודיים, שמגיעים מכל העולם וכן לימודי אנגלית בהתאמה אישית המועברים על ידי מורים בשיטות יצירתיות ומהנות. כמובן שעבור הילדים ובני הנוער מדובר בחוויה מדהימה ובלתי נשכחת, טיול לחו"ל עם ערך מוסף של הכרות תרבותית, חברתית ולימודים באווירה קסומה. מבחינת עלויות, מחנות סאמר סקול בחו"ל לא יקרים יותר משמעותית, בוודאי לא שלוקחים בחשבון את כל מה שהם כוללים מבחינת איכות הקמפוסים, לימודי אנגלית, טיולים ופעילויות מסביב לשעון.

  בר ימיןדלג על בר ימין
  צור קשרדלג על צור קשר

  צור קשר

  checked
  עבור לתוכן העמוד